Otulacz do fotelika, nosidełka i wózka

24-05-2021

Otulacz do wózka, fotelika - czy warto?

 

Jeśli wciąż zastanawiają się Państwo czy warto kupić otulacz do fotelika to polecamy przeczytać ten wpis. Producenci fotelików i eksperci do spraw bezpieczeństwa jazdy autem, zalecają aby nie zapinać dziecku pasów na kurtkę. Pasy, które przełożone są przez kurtkę czy kombinezon uniemożliwiają ich prawidłowe zapięcie, a co za tym idzie wpływają negatywnie na bezpieczeństwo podróżowania dziecka.

 

Jeśli chcemy bezpiecznie przewozić dziecko w aucie zaleca się na czas podróży zdjąć kurtkę. Późną wiosną czy latem zdjęcie kurtki nie robi wielkiej różnicy. Jednak gdy pogoda za oknem wymaga ciepłego okrycia wierzchniego wtedy pojawia się problem. Starsze dziecko można okryć kocykiem i po problemie. Jednak ubieranie i rozbieranie noworodka w aucie jest już dużo trudniejsze i niesie ryzyko wyziębienia i zachorowania. A noworodek też z takich ciągłych manewrów nie będzie zadowolony. Wtedy z pomocą przychodzą otulacie, które z powodzeniem zastąpią ciepłe kombinezony i kurtki.

 

Otulacie dla dzieci i niemowląt posiadają specjalne otwory na pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, przez które przekłada się pasy i odpowiednio zapina dziecko przed podróżą. Po prawidłowym ułożeniu dziecka i zapięciu pasów możemy otulić maluszka.  Otulacz jest ciepły i przyjemny w dotyku. Z powodzeniem zastąpi ciepłe kurtki, kombinezony i zapewni odpowiednie ciepło dziecku podczas podróży. Świetnie chroni dziecko przed wychłodzeniem, a gdy zrobi się w aucie za gorąco, w każdej chwili możemy je odkryć, zapobiegając przegrzaniu maluszka.

 

Nasze otulacze mogą być stosowane w fotelikach, nosidełkach ale też wózkach i gondolach. Sprawdzą się również jako przejściowy śpiworek w okresie wiosenno-jesiennym. Uszyty jest z wysokiej jakości bawełny oraz delikatnego velvetu, pomiędzy tkaninami wszyta jest mięciutka najwyższej jakości włóknina puszysta grubości 260g/m2. Zapinany jest na napki oraz można stosować go dwustronnie. Dedykowany jest dla dzieci od 0-6 miesięcy.

 

Podsumowując dzisiejszy wpis – czy warto kupić otulacz do fotelika? Oczywiście, że warto!

Dzięki niemu zapewnimy:

 

- bezpieczną jazdę autem,

 

- komfortową podróż,

 

- unikniemy ryzyko przegrzania i wychłodzenia,

 

- idealnie sprawdzi się przy wyjściu noworodka ze szpitala.

 

Z pełna ofertą mogą się Państwo zapoznać w naszym sklepie internetowym. Serdecznie polecamy i zapraszamy!

https://poscieldladzieci.pl/category/otulacze-otulacze-do-fotelika