Wyprawka przedszkolna - pościel na leżak

19-07-2021

 

Wraz z zakończeniem naboru do przedszkoli, rozpoczynają się poszukiwania elementów wyprawki przedszkolaka. Często gdy przedszkole nie określi konkretnie rozmiaru pościeli czy kocyka, oraz poduszki, rodzice mają spory kłopot z wyborem odpowiedniej pościeli. Bazując na naszym kilkunastoletnim doświadczeniu postaramy się w tym wpisie przybliżyć rodzicom czym należy się kierować przy zakupie pościeli i poduszki do leżakowania. Opiszemy jakie rozmiary są najbardziej popularne i praktyczne.

 

Dzieci 3-4 letnie do prawidłowego funkcjonowania potrzebują od 11 do 13 a nawet 14 godzin snu na dobę. Należy pamiętać, aby czas przeznaczony na odpoczynek zapewnić dziecku nie tylko w porze nocnej, ale także w ciągu dnia. Taki poobiedni odpoczynek lub drzemka ma pozytywny wpływ na nastrój malucha a także na prawidłowy rozwój psychofizyczny. Leżakowanie przedszkolu zwykle jest po obiedzie i trwa od godziny do dwóch. Leżakowanie nie oznacza, że dzieci są zmuszane do zasypiania, choć w niektórych przedszkolach w wyprawce powinna znaleźć się również piżamka.

 

Leżakowanie to nic innego jak poobiednia drzemka. Leżaki przedszkolne pozbawione są często materaca z uwagi na utrzymanie odpowiedniej higieny. Brak materaca wpływa również na wielkość i format stosowanej pościeli. Dokładniej chodzi o jej długość. Wówczas część kołderki rozkładana jest poniżej poduszki na leżaku i pełni funkcję materac, a drugim jej końcem nakrywamy dziecko. Dobrym pomysłem jest również zakup pościeli w formie śpiworka, który też sprawdzi się jako kołderko-materac. Leżaki przeważnie mają wielkość 60x120 lub 60x140.

 

O tym czy pościel do przedszkola jest dziecku potrzebna decyduje przedszkole. Z informacji o wyprawce powinni Państwo dowiedzieć się jaką wielkość pościeli i poduszki preferują przedszkola, oraz czy ma to być sama poszewka na koc, czy pościel z wypełnieniem, czy pościel-śpiworek. Dowiedzą się Państwo również o tym w jaki sposób ma być przechowywana pościel w przedszkolu, czy należy zaopatrzyć się w worek lub inne opakowanie.  Warto poznać takie informacje dużo wcześniej aby nie zostawiać zakupu pościeli na ostatnia chwilę.

 

Jaki rozmiar pościeli do przedszkola wybrać?

 

Najbardziej popularne rozmiary pościeli na leżak przedszkolny to 80x220cm, 80x240cm, gdzie kołderka pełni również funkcje materaca. Takie pościele często są razem z wypełnieniem, dlatego nie muszą się Państwo martwić o dodatkowy zakup kocyka. Tego typu pościele z naszej oferty mają również w komplecie worek, który służy do higienicznego przechowywania pościeli w przedszkolu. W komplecie jest również poduszka 40x60cm.   

 

Niektóre przedszkola preferują rozmiar kołderki typowo łóżeczkowy 100x135, jednak w tym przypadku potrzebny będzie dodatkowo materacyk na leżak.

 

Pościel-śpiworek występuje również w rozmiarze 80x240cm i będzie dobrym rozwiązaniem dla rozkopujących się maluszków.

 

Należy zwrócić uwagę aby kołderki z wypełnieniem nie były zbyt grube, ponieważ przedszkola są dobrze ogrzewane a czasem nawet i przegrzewane.

 

W naszej ofercie znajdą Państwo pościel oraz pościel/śpiworek w komplecie z poduszką i eleganckim woreczkiem. Wypełnienie pościeli jest optymalne do warunków panujących w przedszkolach, dobrane tak aby maluszek czuł się komfortowo i nie przegrzewał się. Do każdej pościeli dodajemy elegancki woreczek na przechowywanie. Wszystko przyozdobione pięknym haftem.

 

Dodatkowo mogą Państwo zamówić usługę haftu i na woreczku wyhaftować dane dziecka: imię i nazwisko. Pościele występują w kilku wersjach kolorystycznych. 

 

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.

 

https://poscieldladzieci.pl/product/search?query=do+przedszkola